Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилари ҳамда туман ва ҳудудий ишчи гуруҳ аъзолари диққатига!
ДИҚҚАТ, ЭЪЛОН!
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг “Қишлоқ хўжалиги ишлаб чиқарувчиларининг сувни тежайдиган суғориш технологияларини жорий этиш бўйича харажатларининг бир қисмини қоплаш чора-тадбирлари тўғрисида” 2021 йил 23 февралдаги 95-сон қарорига мувофиқ жорий йилнинг 1-декабрь санасидан сув тежовчи технологияларни жорий қилганлик учун субсидияга ариза юбориш тўхтатилади.
Мазкур қарор 1-иловаси 21-бандига мувофиқ ҳудудий ишчи гуруҳлардан Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳамда Сув хўжалиги вазирлигига аризалар келиб тушиши тўхтатилади. Лекин бунда туман ва ҳудудий ишчи гуруҳ аъзолари 1-декабргача келиб тушган аризаларни кўриб чиқишлари мумкин бўлади.

ВНИМАНИЕ, ОБЪЯВЛЕНИЕ!
Вниманию производителей сельскохозяйственной продукции и членов районной и региональной рабочей группы!
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 95 от 23 февраля 2021 года "О мерах по возмещению части затрат сельскохозяйственных производителей на внедрение водосберегающих технологий", заявки на получение субсидии на внедрение водосберегающих технологий с 1 декабря текущего года будет приостановлено.
В соответствии с пунктом 21 Приложения 1 к настоящему постановлению прием заявок от региональных рабочих групп в Министерство сельского хозяйства и Министерство водных ресурсов будет приостановлен. При этом, члены районной и региональной рабочей группы смогут рассматривать заявки, поступившие до 1 декабря.